Bezpłatna opieka

w dni powszednie (7.00 - 17.00)

Zapewniamy wysoką jakość edukacji przedszkolnej dzieciom oraz zmniejszamy różnice w dostępie do wychowania przedszkolnego na terenach wiejskich.

O przedszkolu

Akademickie Przedszkole Integracyjne mieści się w budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Wólce Kłuckiej. Realizujemy cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty z 7 września 1991 r oraz w przepisach wydanych na jej podstawie. Realizujemy podstawy programowe określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Oprócz zajęć dydaktycznych wynikających z podstawy programowej opierając się na metodach proponowanych przez pedagogikę zabawy Przedszkole realizuje we wszystkich grupach wiekowych:
  • zajęcia z języka angielskiego
  • zajęcia umuzykalniające
  • rytmika
  • gimnastykę ogólnorozwojową
  • zajęcia plastyczne
  • profilaktykę logopedyczną
  • pomoc psychologiczną
  • pedagogiczną
  • zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci

Zapewniamy:

• opiekę od 7.00 do 17.00
  • całodzienne wyżywienie
  • wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną
  • kameralne grupy dzieci
  • domową, serdeczną atmosferę
  • komfortowe warunki lokalowe (przytulne sale, dostosowane łazienki)
  • wycieczki edukacyjne, bale okolicznościowe
Przedszkole zapewnia opiekę przez cały rok, 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
KADRA PEDAGOGICZNA
Dyrektor przedszkola

Beata Schmid – pedagog z 35 letnim stażem pracy. Pragnieniem moim jest, by wszyscy nasi wychowankowie kończyli edukację przedszkolną szczęśliwi, bogatsi w nowe doświadczenia i gotowi na poznanie tajemnic świata.
Moja wizja Przedszkola:
☺ – jest placówką otwartą, bezpieczną i przyjazną dla dzieci i ich opiekunów. W placówce przestrzegane są prawa dziecka;
☺ – stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju i przygotowuje je do
codziennego życia na miarę ich możliwości. Dzieci w placówce traktowane są podmiotowo. Praca z Nimi ukierunkowana jest na ich potrzeby, rozwój
zainteresowań i talentów.
☺ – kształtuje u dzieci wartości moralne i patriotyczne;
☺ – zapewnia wszystkim niepełnosprawnym dzieciom opiekę specjalistów
wspierających ich rozwój. A ze strony rówieśników wyrozumiałość dla ich małych niedoskonałości i wsparcie w pokonywaniu trudności codziennego dnia.
☺ – zapewnia wykwalifikowaną kadrę, która jest stale motywowana do dalszego rozwoju. Pracownicy mają satysfakcję z wykonywanej pracy i odnoszą sukcesy.
☺ – rodzice są partnerami uczestniczącymi i współorganizatorami życia grupowego i przedszkolnego.
☺ – lokalne środowisko współpracuje z nami , ceni nas i wspiera.
Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie. Janusz Korczak

A prywatnie – Jestem
♥ osobą otwartą, pogodną poszukującą nowych wyzwań;
♥ moja praca to moja pasja;
♥ lubię zwiedzać, poznawać nowe kultury, ciekawych ludzi
i czytać książki dające pozytywną energię

Paulina Boroń

Karolina Kwaskowicz – Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego. Praca z dziećmi przynosi mi ogromną radość, poczucie spełnienia, a ich postępy przynoszą mi wiele satysfakcji. Priorytetem w mojej pracy jest uśmiech na twarzy dziecka. Gdy dziecko jest szczęśliwe, o wiele łatwiej przyswaja wiedzę i umiejętności, a czas spędzony w przedszkolu jest dla niego przyjemnością. Jako nauczyciel staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości.

Bożena Półkoszek –

Paulina Zajączkowska – Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Praca z dziećmi od zawsze była moim życiowym celem. Najważniejsze jest dla mnie, by dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo w moim towarzystwie. Do działań napędza mnie satysfakcja i duma płynąca z obserwacji codziennych postępów moich podopiecznych w różnych obszarach funkcjonowania. Chciałabym, żeby poprzez moje zaangażowanie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat i miały wiarę we własne siły.

…Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż!